Informacje szczegółowe

 • Plan rekolekcji jest przygotowany w taki sposób, aby w sytuacji wyjątkowej, kiedy dysponuje się wolnym czasem tylko w sobotę, można było usłyszeć wszystko co najważniejsze właśnie w tym dniu. Pierwsze spotkanie rekolekcyjne w piątkowy wieczór ma charakter organizacyjny i informacyjny. Natomiast na niedzielę przewidziane są dwa spotkania. Pierwsze w formie pytań do rekolekcjonisty, z możliwością wypowiadania świadectw dotyczących osobistych przeżyć rekolekcyjnych. Drugie w formie bardzo wartościowej prelekcji Ojca Melchiora Królika, paulina i jasnogórskiego archiwisty, na temat jasnogórskich cudów eucharystycznych.
 • W trakcie rekolekcji prosimy wszystkich uczestników o wpisanie się do specjalnej Księgi Eucharystycznej, którą umieszczamy na ołtarzu podczas Mszy Świętej na zakończenie rekolekcji. Eucharystia ta sprawowana jest za wszystkie osoby, których nazwiska znajdują się w księdze. Po jej zakończeniu udzielamy indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem wszystkim uczestnikom rekolekcji.
 • W trakcie sobotnich spotkań rekolekcyjnych będzie możliwość nabywania książek, głównie o tematyce eucharystycznej. Mamy w tej dziedzinie trochę doświadczenia i przygotowaliśmy same bestsellerowe tytuły.
 • Chcielibyśmy, aby rekolekcje odbywały się co miesiąc przez cały rok, z wyjątkiem lipca i sierpnia. Będzie to zawsze ostatni weekend (czyli przyświęcie) miesiąca.
 • Słowo głoszone podczas Jasnogórskich Rekolekcji Eucharystycznych będzie każdorazowo zbliżone tematycznie. Co miesiąc krok po kroku dotykać będziemy poszczególnych części Mszy Świętej w kluczu znaczenia wewnętrznej postawy i uzdrawiającej mocy Eucharystii.
 • W związku z rekolekcjami powstała Grupa Eucharystyczna, która złożona jest głównie z mieszkańców Częstochowy i okolic. Jej celem jest duchowe wsparcie rekolekcji poprzez post i modlitwę. Grupa spotyka się co dwa tygodnie i jest oczywiście formowana pod kątem Mszy Świętej, w którą zagłębiamy się w sposób szczegółowy. Wszystkie osoby należące do grupy uczestniczą w jakiejś formie postu w intencji rekolekcji. Grupa ta jest otwarta i mile są widziane kolejne osoby.
 • Na zakończenie rekolekcji zapraszamy wszystkich uczestników do wzięcia ulotek z informacją o rekolekcjach i przekazanie ich znajomym osobom – w rodzinach, we wspólnotach, w parafiach, w sąsiedztwie lub w pracy. Prosimy o zachęcanie innych do udziału w Jasnogórskich Rekolekcjach Eucharystycznych.
 • Na naszej stronie internetowej jest miejsce do składania świadectw. Jeśli ktoś chciałby napisać kilku słów o tym, co mu dały rekolekcje, to może to stanowić wspaniałą zachętę dla tych, którzy jeszcze się wahają czy wziąć udział
  w rekolekcjach.
 • Prosimy, aby wszyscy uczestnicy starali się być podczas rekolekcji w stanie łaski uświęcającej.

Zobacz także…

Opoka.pl o nas (6.03.2023)

Uzdrawiająca moc Eucharystii. Nowa propozycja jasnogórskich rekolekcji dla pielgrzymów Bez zapisów i bez opłat. Na...

5 komentarzy

 1. Rekolekcje eucharystyczne

  Szczęść Boże
  Jestem zainteresowana rekolekcjach o Eucharystii, mieszkam daleko od Częstochowy. Proszę powiedzieć gdzie można skorzystać z noclegu, podczas tych rekolekcji???

  Odpowiedz
  • Rekolekcje eucharystyczne 2023 r.

   Szczęść Boże.
   Ponieważ jestem zainteresowany rekolekcjami o Eucharystii mam pytanie czy takie rekolekcje będą się również odbywały co miesiąc na Jasnej Górze w przyszłym czyli 2023 roku.

   Odpowiedz
  • Natis

   Wg zapewnień o.Zbigniewa Ptaka te rekolekcje mają trwac non stop ,oczywiście o ile Bóg pozwoli bo to tylko z jego przyzwolenia się odbywa

   Odpowiedz
 2. Jarosław Wilman

  Szczęść Boże
  Jest możliwość uczestniczyć na rekolekcjach online?

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 5 =