Katolik.pl o nas (7.03.2023)

Uzdrawiająca moc Eucharystii

Uzdrawiająca moc Eucharystii – dziś na Jasnej Górze zakończyła się kolejna edycja rekolekcji nt. Mszy św. Ich celem jest nie tylko i nie tyle pogłębienie wiedzy liturgicznej, ale usposobienie serca i kształtowanie postawy wewnętrznej na to, co najważniejsze, czyli spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Takie rekolekcje odbywają się co miesiąc, w ostatnie „przyświęcie”, czyli pod koniec miesiąca, od piątku do niedzieli.

Agnieszka z Wołomina była na rekolekcjach po raz pierwszy i – jak przyznała – chyba nie ostatni. – Na pewno nie wszystko się zapamięta, więc raczej jeszcze tu wrócę. Jestem wdzięczna, że mogę tu być i duchowo skorzystać. Eucharystia to podstawa i cała nasza wiara – przekonywała.

Rafał z Łobodna dowiedział się o rekolekcjach z Radia Jasna Góra oraz plakatu wywieszonego w parafii. – Chciałem bardziej zrozumieć Mszę św. i przeżywać ją lepiej i głębiej. Uczestniczę w niedzielnej Eucharystii od lat, ale uznałem, że muszę iść dalej, o „krok wyżej”. Dni spędzone tutaj zaowocowały tym, że otworzyły mi się oczy na wiele aspektów, szczegółów – przyznał.

– Chyba to Matka Boża o wszystkim pomyślała i zadbała. Chciałam spędzić kilka dni w Częstochowie, by odpocząć i odnowić ducha, ale nie miałam dokładnie nic zaplanowanego. Dowiedziałam się o tych spotkaniach i postanowiłam skorzystać. Od jakiegoś już czasu pragnęłam pogłębić moją więź z Jezusem. Teraz wiem, że nigdy tak naprawdę nie rozumiałam do końca Mszy św. Łatwo ulegamy rozproszeniu, a bez Eucharystii nie ma po prostu życia – podkreśliła jedna z uczestniczek z Podlasia.

Na zakończenie każdej comiesięcznej edycji przewidziane jest też spotkanie z prowadzącym konferencje, do którego można kierować pytania. O. Zbigniew Ptak podkreślił, że najważniejsze jest nastawienie duchowe oraz godne, głębokie i pobożne przeżywanie treści, symboli i znaków występujących w każdej Mszy św. a nie skupianie się na niedoskonałościach niektórych celebracji.

Następne jasnogórskie rekolekcje „Uzdrawiająca moc Eucharystii” odbędą się w dniach 25-27 listopada.

s. Joanna Cybułka
www.jasnagora.com

Zobacz także…

Opoka.pl o nas (6.03.2023)

Uzdrawiająca moc Eucharystii. Nowa propozycja jasnogórskich rekolekcji dla pielgrzymów Bez zapisów i bez opłat. Na...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 18 =