Misyjne.pl o nas (26.06.2022)

O uzdrawiającej mocy Eucharystii

Kilkadziesiąt osób z Polski i zagranicy uczestniczyło na Jasnej Górze w rekolekcjach o uzdrawiającej mocy Eucharystii. To nowa inicjatywa paulinów, która ma „zapalać katolików do w pełni świadomego uczestnictwa we Mszy św., dogłębnego jej poznawania i przeżywania”.

Dziś zakończyło się czerwcowe spotkanie, kolejne po wakacjach, we wrześniu. Rekolekcje zainicjowane zostały w maju i odbywają się od ostatniego piątku do ostatniej niedzieli miesiąca. Prowadzi je paulin o. Zbigniew Ptak. Każda comiesięczna seria stanowi oddzielną część rozważań o Mszy św. – Im bardziej człowiek zbliży się do miłości, która w Eucharystii jest w nadmiarze, tym ma głębszą relację z Jezusem i tym samym bardziej uczestniczy w tej mądrości, którą Bóg proponuje we mszy św. Jedno z drugim jest nierozerwalnie związane – podkreślił paulin.

O. Ptak od 12 lat prowadzi rekolekcje o Eucharystii w całej Polsce. Kiedy rozpoczął posługę na Jasnej Górze postanowił kontynuować tutaj to dzieło w comiesięcznym cyklu. – Msza św. jest tą rzeczywistością, która jest najbardziej w stanie człowieka zmienić, uszczęśliwić – podkreśla zakonnik. Dodaje, że dziś „kiedy tak wielu ludzi, którzy są wewnętrznie bardzo schorowani, poranieni, mają chorą duszę, warto wiedzieć że właśnie Msza św. posiada potencjał, którego nikt i nic do końca dziejów nie będzie posiadał, bo ma czystą, Boska miłość”.

Małżeństwo Barbara i Michał z Parzymiech o rekolekcjach dowiedzieli się z informacji Radia Jasna Góra. Jak podkreślali byli bardzo poruszeni ich treścią . – Jestem katolikiem od urodzenia, tak świadomie gdzieś od 13, 15 roku życia, ale te rekolekcje pozwoliły mi spojrzeć na Mszę św. na nowo – podkreślił pan Michał. Kolejne rekolekcje już po wakacjach, pod koniec września.

(Informacja tutaj: https://misyjne.pl/o-uzdrawiajacej-mocy-eucharystii/)

Zobacz także…

Opoka.pl o nas (6.03.2023)

Uzdrawiająca moc Eucharystii. Nowa propozycja jasnogórskich rekolekcji dla pielgrzymów Bez zapisów i bez opłat. Na...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =