NaszDziennik.pl o nas (24.01.2023)

Dla wielu praktykujących katolików Msza Święta wciąż pozostaje tajemnicą. Ich wiedza sprowadza się niekiedy jedynie do znajomości gestów. Gdy jednak dowiemy się i zrozumiemy, jak wielką świętością jest Eucharystia i jak wielką posiada moc, to możemy całkowicie odmienić swoje życie.

„Uzdrawiająca moc Eucharystii” to tytuł rekolekcji, które co miesiąc odbywają się na Jasnej Górze. Rekolekcje mają charakter otwarty i są bezpłatne, może na nie przyjechać każdy. Styczniowe spotkanie rozpocznie się w piątek 27 stycznia Mszą św. w kaplicy Matki Bożej o godz.18.30, a zakończy w niedzielę 29 stycznia Eucharystią o godz. 13.00 sprawowaną w bazylice. Konferencje odbywać się będą w Sali Papieskiej im. św. Jana Pawła II. Co istotne, program rekolekcji jest ułożony tak, aby ci, którzy nie mają możliwości uczestniczenia przez trzy dni, a poświęcą na nie jedynie sobotę, niczego, co ważne, nie stracą.

Rekolekcje głosi o. Zbigniew Ptak, paulin z Jasnej Góry, dyrektor Wydawnictwa Zakonu Paulinów „Paulinianum”. „Uzdrawiająca jest Miłość, a podczas Mszy św., kiedy otrzymujemy Komunię św., otrzymujemy Miłość w takim nadmiarze, że nie da się tego z niczym porównać. Karmimy się żywym Bogiem, który jest Miłością” – tłumaczy paulin.

Spotkania mają pomóc uczestnikom rozkochać się w tym, co dla katolików najważniejsze, czyli Eucharystii, a także pogłębić relację z Jezusem eucharystycznym.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: eucharystia.jasnagora.pl, Wszelkie pytania dotyczące rekolekcji można kierować na adres e-mail: eucharystia@jasnagora.pl.

EKO, KAI

(informacja tutaj: https://naszdziennik.pl/wiara/269520,jasna-gora-rekolekcje-uzdrawiajaca-moc-eucharystii.html)

Zobacz także…

Opoka.pl o nas (6.03.2023)

Uzdrawiająca moc Eucharystii. Nowa propozycja jasnogórskich rekolekcji dla pielgrzymów Bez zapisów i bez opłat. Na...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 14 =